Grupę "MOG-ę" tworzą studenci Głusi pod kierunkiem pani mgr Haliny Grzeszczuk. Grupa realizuje tłumaczenie piosenek na polski język migowy (PJM), który różni się od języka polskiego, jakim posługują się osoby słyszące. Inspiracją dla studentów była grupa Młodzi Migają Muzykę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Głusi studenci UPH postanowili, że stworzą taka grupę, aby po zajęciach spędzić miło czas w swoim gronie robiąc coś dla innych przełamując stereotyp, że Głusi MOG-ą migać muzykę. Grupa działa od 2015 roku. Występowała wielokrotnie ze swoim repertuarem na różnych konferencjach, Dniach Integracji, Kongresie Inkluzji, Dniach Adaptacyjnych, itp. Grupa ma na swoim koncie swoje amatorskie filmiki, które warto obejrzeć.
Pierwszą inspiracją dla studentów był teledysk „Ważne są dni, których nie znamy” M. Grechuty w wykonaniu Kamila Bednarka.
Na święta Bożego Narodzenia nagrane zostały kolędy „Cicha Noc” i „Do szopy, hej pasterze”, gdyż studenci chcieli pochwalić się swoim rodzinom oraz w ten sposób złożyć życzenia świąteczne całej społeczności. Po nowym Roku grupa pracowała nad kolejną piosenką Ani Wyszkoni „Wiem, że jesteś tam”.
Teraz w roku akademickim 2016/17 pracujemy nad kolejnymi teledyskami, tłumaczeniem z języka polskiego na Polski Język Migowy i opracowanie do nowych piosenek. Wiemy, że będziemy mieli dużo zaproszeń na różne imprezy okolicznościowe, dlatego też chętnie będziemy się spotykać i ulepszać naszą pracę. Oprócz tego grupa poprzez wielokrotne ćwiczenia świetnie się bawi i miło spędza ze sobą czas wolny.

Osoby chętne zapraszamy do kontaktu z biurem CKiRON z panią Haliną Grzeszczuk.