DSC05545W dniu 13 maja 2017 r. studenci niesłyszący Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wzięli udział w II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Pływaniu. W zawodach uczestniczyli reprezentanci z niepełnosprawnością z 18-tu Uczelni z całej Polski. Przedstawicielami naszej Uczelni byli: Karolina Gałgan, Konrad Kicinski, Rafał Janusz i Patryk Marchewka. Opiekunem grupy była Pani mgr Halina Grzeszczuk – pracownik Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, tłumacz języka migowego. Nasza drużyna zdobyła 6 medali: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Miejsca medalowe naszych studentów to:
 Karolina Gałgan – złoto na 50 m w stylu grzbietowym, złoto na 50 m w stylu dowolnym
 Konrad Kicinski – złoto na 25 m w stylu dowolnym
 Rafał Janusz – srebro na 25 m w stylu dowolnym
 Patryk Marchewka – brąz na 25 m w stylu dowolnym, brąz na 50 m w stylu klasycznym
Po zakończonych zawodach odbyła się Konferencja Naukowo-Metodyczna „Oblicza kultury fizycznej studentów z niepełnosprawnościami”. Zaprezentowano podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Politechnice Częstochowskiej, omówiono zawody, pt. „Terenowa Masakra”, która odbywała się w Bydgoszczy, referat „Od pasji do sportu – czyli jak zmieniać nawyki” oraz zaprezentowano główne cele i działania cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Po konferencji odbyło się podsumowanie Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w Pływaniu, na którym dowiedzieliśmy się, że w klasyfikacji drużynowej na 18 Uczelni, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zajął 5 miejsce. Brawa i ogromne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów !!!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.