DSC05375W dniach 21 – 23 kwietnia 2017 roku w Politechnice Częstochowskiej odbyła się
V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH O PUCHAR JM REKTORA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ w dyscyplinach dart, tenis stołowy, piłkarzyki, pływanie, siatkówka oraz II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w dyscyplinach bilard i bowling.
W rozgrywkach sportowych naszą Uczelnię reprezentowali studenci niesłyszący: Agnieszka Ozga, Konrad Kicinski, Patryk Marchewka, Rafał Janusz, Karolina Gałgan, Kamil Delimat. Opiekunem grupy była Pani Halina Grzeszczuk – Pracownik Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, tłumacz języka migowego. Nasi studenci wzięli udział w następujących dyscyplinach sportowych: dart, siatkówka, pływanie, bilard, kręgle. W zawodach uczestniczyło łącznie 10 Uczelni Wyższych z całej Polski.

Miejsca medalowe naszych studentów to:
Agnieszka Ozga - II miejsce w dyscyplinie Bilard kat. Kobiet w II Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS
Karolina Gałgan – III miejsce w dyscyplinie Dart kat. kobiet
Nasza drużyna zdobyła także II miejsce w siatkówce, za co należą im się ogromne brawa.

Gratulujemy wyników!!!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z olimpiady.