DSC02062Drugiego grudnia w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach odbył się Dzień Osób z Niepełnosprawnością, którego współorganizatorem było Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mieliśmy przyjemność zapoznać uczestników tego wydarzenia z podstawami języka migowego oraz savoir-vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty na temat „Podstawy języka migowego” poprowadziły Panie: mgr Halina Grzeszczuk, mgr Sylwia Nowosielska oraz mgr Anna Siliwoniuk.

Goście poznali sposoby porozumiewania się z osobami niesłyszącymi oraz nauczyli się pokazywać podstawowe znaki oraz zwroty języka migowego. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego: Pani Katarzyna Kmiołek, Pani Agnieszka Ozga oraz Pan Kamil Delimat przedstawili informacje dotyczące savoir – vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.
Pani Katarzyna opowiedziała o zasadach pomocy osobom poruszającym się na wózku oraz osobom niewidomym, a Pani Agnieszka oraz Pan Kamil zaprezentowali zasady savoir-vivre w kontaktach z osobami niesłyszącymi. Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z ofertą Centrum na naszym stoisku. Uczestnikami spotkania byli goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie wraz z opiekunami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach.